• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ20:00 - 21:30

  SALIDers Yok

  ÇARŞAMBA20:00 - 21:30

  PERŞEMBEDers Yok

  CUMA20:00 - 21:30

  CUMARTESİ11:00 - 14:00

  PAZAR11:00 - 14:00

 • 532 554 1654
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSAtatürk Florya Ormanı, 34153 Basınköy/Florya Bakırköy/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN’DA RENKLERİN ANLAMLARI

Wing Tzun (Wing Chun) derslerinde farklı renkler Wing Tzun (Wing Chun) derslerinde farklı renkler öğrencileri, eğitmenleri, seviyeleri ve ustaları gösterir. Derse yanlış renkle girmenize genellikle izin verilmez. Eğitmeninizin bu konudaki anlayış sınırlarını zorlamayın. Gelenekler ve saygı ritüelleri bunu gerektirir.

Renklerin Anlamları: Wing Chun’da Beyaz ve Siyah

[smartslider2 slider=”20″]

Wing Chun’da öğrencinin beyaz giymesi, beyaz bir kağıt gibi boş ve çalışmaya hazır olmasını gösterir. Bu renk çalıştıkça -aynı kağıt üzerindeki karalamalar gibi- koyulaşacaktır. 8 SL -12 SL arasındaki eğitmenler siyah giyerler. Ancak bu seviye arasında ve eğitmen değilseniz yine beyaz giyersiniz.

Eşofman ya da şortların siyah olması Ying Yang’daki siyah ve beyazdan gelmektedir. Sizdeki karşıtlıkları simgeler.Sizin saflığınız ile beraber içinizdeki Yang’da değişecektir. Ancak son seviyeye kadar kalacaktır.

Wing Chun’da Kırmızı

Wing Chun’da ve Çin kültüründe çok özel bir renktir. Çin’de uğuru, mutluluğu, başarıyı, iyiliği ve güzelliği temsil eder. Bayramlarda ve festivallerde kapılarına kırmızı renkli fenerler asarlar. Wing Chun’da da “Sifu” (Baba) ünvanını temsil edenler bu rengi giyerler. Ayrıca “Sifu” ünvanını almamış ancak TG programı çalışanlar da siyah üzerine ince ya da küçük bir parça kırmızıyı kullanabilir.

Wing Chun’da Sarı

[smartslider2 slider=”19″]

Çin kültürü’nde imparatorluğu simgeler. İmparatorluk kaftanları sarı renklidir. Ancak Wing Chun Kung Fu’nun kökleri Budist Shaolin Tapınağına dayanmaktadır. Budistlerde rahiplerin elbiseleri sarı veya sarının tonlarıdır. Çünkü sarı renk Budistler için dünyevi isteklerden vazgeçmeyi ifade etmektedir. Sarı rengi Wing Chun’da organizasyon kuran, bir çok Sifu yetiştiren teknik kadar felsefi boyutlarda da ilerleyenler giyer.

Wing Chun’da siyah üzerinde sarı çizgiler ya da küçük bir bölüm sarı ise giyen kişinin “Master” ünvanındadır. Bunun anlamı; çıplak el formlarını ve programlarını tamamladığını gösterir. Artık bu seviyedeki kişinin önünde silah programları – uzun sopa ve barg cham do- bulunuyor.

Wing Chun’da Sadece Beyaz

Çin kültüründe beyaz saflık ve temizlik kadar ölümü de simgeler. Bir çocuk doğduğunda saf ve temizdir. Wing Chun’da da uzun çalışmalar sonucunda Sarı’dan tekrar beyaza geçersiniz. Ancak bu sefer sadece üst beden için değil tamamen Beyaz giyinilir. Çünkü artık ilk doğduğunuz gibi saflaştığınıza inanılır. İçimdeki siyahlığı da çıkarmış oluyoruz.

Buraya kadar size renkleri kabaca anlattım. Dünya üzerinde bir çok Wing Chun organizasyonu var. Kendi bakış açılarına göre üniforma ve giyim tasarlamaktadırlar. Ancak tüm tasarımlar bu kabaca anlatımların doğrultusunda yapılmaktadır.

Yazan: Sihing Abdullah Demir

Katkı: Sifu Nehar Erenанглийский текст 10000 знаков с переводомпродвижение yandexlesbians tongue suckingтуры на бали в маедельта кредит банк самараЗарядныекак определить позицию сайта в googlemiami luxury apartments for rentopteckpowerampвзломанныепродвижение сайта заказатьинструмент стуслохарьков никасhow to search your tweetsалександр лобановский игоревич как раскрутить сайт объявленийmedical termsблинницу купитьнетбук асерсайт мейкап юа

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 532 554 1654