• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ20:00 - 21:30

  SALIDers Yok

  ÇARŞAMBA20:00 - 21:30

  PERŞEMBEDers Yok

  CUMA20:00 - 21:30

  CUMARTESİ11:00 - 14:00

  PAZAR11:00 - 14:00

 • 532 554 1654
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSAtatürk Florya Ormanı, 34153 Basınköy/Florya Bakırköy/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN ANTRENMANLARINDA NE GİYİLİR?

WING TZUN (WING CHUN) ANTRENMANLARINDA NE GİYİLİR? Wing Tzun (Wing Chun) antrenmanlarında öğrenciler beyaz tshirt ve siyah eşofman altı veya şort giyebilirler. Salon kuralları gereği genelde sokakta kullanılmayan temiz bir spor ayakkabısı istenir. Ayrıca kum torbası, focuspad ve darbe yastıklarına vurduğunuz zaman elinizin tahriş olmaması için eldivene ihtiyacınız vardır. Wing Tzun (Wing Chun)’da kullanılan eldivenler kısa parmaklı, başparmağı örtmeyen eldivenlerdir.

Wing Chun için Eldiven Seçerken

Wing Chun eldiveni alırken yumruk atmanızı engel olmaWing Tzun (Wing Chun) eldiveni malıdır. Kaba eldivenler nedeniyle zincir yumruk atarken iki eliniz arasındaki mesafeyi açık tutmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bir alışkanlık yaratacaktır. Eldiven kullanmadığımız durumlarda ise elleriniz arasındaki mesafeyi açık tutabilirsiniz. İnce  ve hafif eldivenleri seçiniz.

Wing Chun için Dizlik ve Dirseklik

er antrenmanlarında ve mücadelelerinde dizlerinizi ve dirseklerinizi korumalısınız. Bunun için dizlik ve dirseklik almanız gerekebilir. Bu konuda çok farklı alternatifler var. Genelde ve çok bulunan voleybolcuların kullandıklarını kullanabilirsiniz. Daha özel korumalıları da araştırıp alabilirsiniz.

Kask

Derslerdeki atakların daha gerçekçi ve daha sert olmasını istiyorsanız kask kullanmanız gerekecektir. Gerçek bir kavgada saldırının asıl yoğunluklu geleceği nokta başınızdır. Derslerde gerçekçi bir canlandırma için kafanızı korumalısınız. Kask bu konuda iyi bir yardımcıdır. Kask başınıza gelen darbeleri korusa da; darbeler sonucunda başınızın savrulmasıyla boynunuzda oluşacak zorlamalardan kaçış yoktur.

Spor Ayakkabı

Dersler genelde zemini parke kaplı sınıflarda yapılır. Wing Chun adımlarında ayağın duruş pozisyonu ve adımın şekline bakarsanız; Tenis ayakkabıları derslerde daha kullanışlı olmaktadır. Ayağın yan taraflarından güçlendirilmiş tenis ayakkabıları kolay kolay açılmamaktadır.

Yazan: Sifu Abdullah Demir

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 532 554 1654