• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ20:00 - 21:30

  SALIDers Yok

  ÇARŞAMBA20:00 - 21:30

  PERŞEMBEDers Yok

  CUMA20:00 - 21:30

  CUMARTESİ11:00 - 14:00

  PAZAR11:00 - 14:00

 • 532 554 1654
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSAtatürk Florya Ormanı, 34153 Basınköy/Florya Bakırköy/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN’DA SIU NIM TAO FORMU

WING TZUN (WING CHUN) SIU NIM TAO FORMWing Chun Kung Fu içindeki ilk formdur. Siu Nim Tao’nun çevirisi için “Küçük Fikir Yolu” denebilir. Wing Chun Kung Fu‘ya yeni başlayanlar bu formla tanışır. EBMAS Wing Tzun Kung Fu‘da 1 Stundent Level(SL)’da ilk dört kısmı, ikinci öğrenci seviyesinde ise ikinci kısmı öğretilir.

SIU NIM TAO FORM KAÇ PARÇA VE AÇILARI

[smartslider2 slider=”20″]

Form 8 parçadan oluşur. Ayaklar IRAS (Internally Rotated Adduction Stance) pozisyonunda sıkı ve katıdır. Yin Yang çerçevesinden bakılırsa bacaklar Yang, üst beden ise Yin’dir. Yani ayaklar 60 derece içeri doğru eğimli, diz kapakları ayak parmak uçlarının iz düşümüne kadar kırıktır.

Formdaki hareketlerin çoğunluğu 45 ve 90 derece ve ara arada 120 ve 135 derece açılara göredir. Bu açılar enlem, boylam ve dikey kesimlerde vücuda veya birbirlerine mesafeleridir.

WING CHUN’DA SIU NIM TAO FORM NEDEN YAPILIR?

[smartslider2 slider=”15″]

Formun amacı Wing Chun Kung Fu’ya yeni başlayanlara sistem içindeki teknikleri doğru açılarını göstermektir. Tekniklerin doğruluğunu formlarla sağlarız. Siu Nim Tao yeni başlayanlara sistemle ilgili temel duruş ve teknik açılarını kazandırır. Ayrıca kas hafızası dediğimiz reflekslerin sistemim eğitim öğretisi yolunda eğilmesini sağlar.

[smartslider2 slider=”19″]

WING CHUN: HAREKETTE EKONOMİ

Formu yapmaya her başlayan öncelikle tüm kaslarını sıkıp katılaşarak başlar. Sertliğin aşırılığı kişiyi katılığa ve hareketsizliğe götürür.  Form içindeki teknikleri tekrarlarken bunları yaparken sadece gerekli kas ve kas gruplarını kullanmayı öğretir. İhtiyaç dışı kasları kullanmayarak ekonomiklik ve buna bağlı olarak da yorulmanın ötelenmesi sağlanmaktadır.

Ip Man döneminde Wing Chun Kung Fu öğrenenler seviyelerden bağımsız formlara dayanarak eğitim görmekteydi. Form ve ilgili tekniklerin kullanımı şeklinde öğrenim devam etmekteydi.

Yazan: Dai-Sihing Abdullah Demirуслуги контекстная рекламаPR912bmw 5 series car cover indiaнакидка Buickкупить шевроле в кредитпосудазаконы об алиментахintercombasethe towers at key midtown-miamiгазета метро москвахарьковские новостиlegal french translationлобановский александр харьков классvsemsmart политик лобановский ванночка для горячего маникюранаборы профессиональной косметикиобзор планшетовблэндер

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 532 554 1654