• Opening Hours

  AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİX

  PAZARTESİ20:00 - 21:30

  SALIDers Yok

  ÇARŞAMBA20:00 - 21:30

  PERŞEMBEDers Yok

  CUMA20:00 - 21:30

  CUMARTESİ11:00 - 14:00

  PAZAR11:00 - 14:00

 • 532 554 1654
 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSAtatürk Florya Ormanı, 34153 Basınköy/Florya Bakırköy/İSTANBUL

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

WING CHUN DERSLERİ

EBMAS WING CHUN ÇOCUK GRUBU

Evde halı üzerinde güreşmeyi seviyor, filmlerde izlediği teknikleri üzerinizde denemeye çalışıyorsa... İzin verin...

Çocuğunuz sizin onu sevdiğinizi bilsin. Belki gösteremiyorsunuzdur icinizden geçenleri, hissettirin o vakit. Size ulaşabileceğini hep bilsin ki hayatında olanları sizinle paylaşabilsin. Herkesi kötüleyip, dış dünyadan izole edip, bir anda sosyalleşmesini istemeyin. Güven duygusunu oluşturabilmesi icin yardım edin.
Takım sporları paylaşmayı öğretir, galibiyet de mağlubiyet de hayatın bir parçasıdır, bunu öğretir. Bireysel sporlar ise sorumluluk almayı, hata yapılabileceğini ve hatanın nasıl telafi edilebileceğini gösterir.
Savaş sanatları, endişelenilenin aksine saldırganlığı ve başına buyrukluğu değil, sabrı, direnci, iç huzurunu ve özgüveni geliştirir. Gün gelir sizin yemeğini bile kendi yiyebilecekken kaşıkla peşinde koştuğunuz ufaklık, kendine güvenmeyi ve etrafı tahlil etmeyi öğrenir, adımlarını daha sağlam atmaya, kendini tanımaya başlar. Antreman esnasında mücadele ettiği arkadaşıyla amtreman sonrası kucaklaşır, kendini kimlerden sakınabileceğini düşünmeye başlar.
Bizler, EBMASBB olarak 3 yıldır düzenli olarak çocuk grubu dersleri vermekteyiz. Düzenli katılım sağlayan ögrencilerimizin velilerinden aldığımız geri dönüşler bizleri ders gidişatını güncel tutma konusunda her zaman yönlendirmektedir. Ögrencilerimizin bireysel olarak haklarını savunabildiklerini, haksız durumlarda itiraz edebildiklerini, kendi başlarına alışveriş yapabildiklerini, evden okula ya da kursa veli nezareti olmadan gelip gidebildiklerini duymak, öğrendikleri güvenlik tedbirlerini aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştıklarını bilmek bizim icin ayrıca bir gurur kaynağıdır.
Gelelim dersleree.. Derslerin bir kısmını yetişkin grubu ile, bir kısmı sadece çocuk grubu olarak yapılmaktadır. Ders esnasında pratik ve uygulama yapıldığı gibi teori de anlatılır. Teori dersinde yeme içme düzeni, kas grupları, acil durum senaryoları gibi konular soru cevap şeklinde paylaşılır.
Derslerimiz haftasonu 10:00-11:30 saatleri arasında EBMASBB adresimizdedir. Derslerle ilgili her türlü konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gelin tanışalım, birlikte neler yapabileceğimizi konuşalım.
Kötü durum senaryolarının hiçbirinin gerçek olmadıgı, kimsenin zarar vermediği, zarar görmediği sagliklı mutlu ve huzurlu günler dileriz.

Sije Şebnem Billur

EBMAS Wing Tzun (Wing ChunWing Tsun) çocuk programı büyüklerin çalışmalarından daha farklıdır. Çocuklara dövüşme kabiliyeti vermekten çok daha öte hedefler barındırır. EBMAS Wing Chun çocuk programı sekiz parçadan oluşur. Bu parçalar seviye değil konsept şeklindedir. Her derste bu sekiz parçayı barındırmak gerekir.

WING CHUN İLE SAVAŞ SANATLARINA İLK ADIM

Wing Chun çocuk programında çocuklara gösterilen teknikler kendi yaşıtları ve büyüklerden gelebilecek ataklara yöneliktir. Ancak bir çocuğun yetişkin birisini alt etmesi beklenemez. Çocukların kendilerini tehlikeli durumlardan sakınmaları ve içinde kalacakları bu durumlardan sıyrılmaları hedeflenir. Bu eğitim sırasında çocukların kendilerini tehlikelerle dolu bir dünyada yaşadıkları hissine kapılmamaları ve içlerinin korku ile dolmaması gerekmektedir.

OKUL STRESİNE KARŞI: WING CHUN

Wing Chun çocuk programında diğre müsabık sporlarda olduğu gibi öğrenciler yarışmalara hazırlanma stresi altında kalmaz. Okullarında sınav stresi yaşayan çocuklar ayrıca kendilerini yetiştirmek için geldikleri savaş sanatlarında bu psikolojik baskıdan uzak olurlar.

WING CHUN ÇOCUK DERSİ VE KÜÇÜKLER İÇİN GÜVENLİK PROGRAMI

Ayrıca çocukların ev dışındaki ve içinde güvenlik içinde kalarak nasıl hareket edecekleri de verilmeye çalışılır. Evde dışında anne ve baba ile beraber nasıl hareket etmeleri, ebeveynlerinden ayrılmadan nasıl takipte bulunmaları Wing Chun  çocuk programının içeriğidir. Ebeveynlere ve çocuklara ev dışında bir arada kalmayı ve kaybolmaları minimuma indirmeyi amaçlar. Ev içinde çocuğun yalnız kaldığı durumların olasılıkları göz önünde tutulup; bu durumda çocuğun neler yapacağı da ders için oyunlarla kazandırılmaya çalışılır.

Eğitimin içeriğinde çocukların grup ve toplulukla adaptasyonu, sosyalleşmesine destek adımlar vardır.

EBMAS WING TZUN (WING CHUN) ÇOCUK GRUBU

купить вафельницабесплатно скачатьменю никасооо полигонintercombasekorean english translationсайт с косметикойпрофесиональная косметикавсе брелки

Copyright © 2010 - Tüm hakları saklıdır - EBMAS Bakırköy Bahçelievler Wing Tzun (Wing Tsun - Wing Chun) Okulu
İletişim: +90 532 554 1654